ZCO po raz kolejny w „Złotej setce” szpitali

21/12/2018

W roku 2018 do rankingu szpitali CMJ "Bezpieczny Szpital 2018" przystąpiło ponad 200 szpitali z całego kraju. Po raz kolejny Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej znalazł się w „Złotej setce” najlepszych wielospecjalistycznych szpitali zabiegowych w Polsce, zajmując 66. miejsce.

W rankingu najlepszych szpitali wielospecjalistycznych województwa śląskiego nasz Szpital zajął wysokie 5 miejsce, natomiast wśród szpitali poziomu II sieci szpitali ZCO jest na trzeciej pozycji.

Ocena była dokonywana w następujących obszarach: budynki, zarządzanie majątkiem, zasilanie w media i instalacje, blok operacyjny, system sterylizacji, diagnostyka, systemy informatyczne, zarządzanie, polityka lekowa, jakość usług, certyfikaty, komfort pobytu pacjenta, skargi i zdarzenia niepożądane, personel i jego kwalifikacje oraz finanse.

Wysokie miejsce zajęte w rankingu jest wynikiem podjętych przez Nasz Szpital działań oraz zaangażowania wszystkich pracowników Szpitala, którzy na pierwszym miejscu stawiają dobro pacjenta oraz wysoką jakość oferowanych usług.

O szpitalu

W placówce funkcjonuje 19 oddziałów specjalistycznych, a także 24 poradnie.

więcej >

E-pacjent

system umawiania wizyt online

zarejestruj się online >