Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź
na realne potrzeby

Nazwa projektu: „Usprawnienie funkcjonowania Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej poprzez rozwój elektronicznych usług publicznych”

Beneficjent: Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej

Wartość całkowita projektu (PLN): 4 409 387,36
Wartość wydatków kwalifikowalnych (PLN): 4 145 733,64
Wartość dofinansowania (PLN): 3 523 873,59
Poziom dofinansowania (%): 85,00
Wkład własny (PLN): 885 513.77

Projekt dotyczył zakupu infrastruktury sprzętowej informatycznej oraz wdrożenie oprogramowania.

 

Do wdrażanych systemów zaliczyć należy:

- wdrożenie elektronicznego obiegu spraw i dokumentów,

Główne zagadnienia objęte systemem określone są w zakresie funkcjonalnego systemu dedykowanego problematyce zarządzania obiegiem informacji, spraw i towarzyszących im dokumentów, który obejmuje następujące grupy zagadnień:

  • zarządzanie procesem wymiany informacji,
  • zarządzanie procesami przepływu spraw i dokumentów,
  • zarządzanie procesami przepływu spraw i dokumentów,
  • zarządzanie organizacją czasu pracy,
  • zarządzanie zasobami systemu,
  • zarządzanie procesami autentykacji i autoryzacji.

- wdrożenie systemu do identyfikacji elektronicznej Pacjentów,

Innowacyjny system znakowania pacjentów, pozwala na zaopatrywanie pacjentów w identyfikatory z kodowanymi danymi, w tym m.in. imieniem i nazwiskiem, datą urodzenia, numerem księgi głównej itp. Wszystkie informacje dotyczące stanu pacjenta, podawanych leków, historii choroby oraz dane personalne są zakodowane na identyfikatorach i nie są one dostępne dla osób postronnych. Opaski są wygodne, nie utrudniają pacjentowi wykonywania żadnych czynności, a personelowi medycznemu działań procesu leczenia. Opaski mają ułatwić personelowi medycznemu szybką identyfikację pacjenta i pomoc w nagłych wypadkach. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób nieprzytomnych i dzieci. Podczas przyjęcia pacjenta do szpitala, na identyfikator w formie opaski naręcznej zostaje naniesiony kod kreskowy, który zawiera zakodowane informacje, do których ma dostęp personel medyczny.

- wdrożenie oprogramowania do odczytywania mowy,

System rozpoznawania mowy przeznaczony jest do szybkiego tworzenia bieżącej dokumentacji medycznej poprzez zamianę słów na tekst. Umożliwia rozpoznawanie dyktowanego tekstu oraz jego zapisanie w dowolnej, wybranej przez użytkownika formie, np. w systemie medycznym lub w postaci pliku MS Word. System ma możliwość zczytywania informacji zawartych na nagranych plikach cyfrowych (tworzonych np. podczas wizyty pacjentem), co skraca czas poświęcany na przekazywanie informacji przed komputerem oraz pełne skoncentrowanie się na samym badaniu.

- wdrożenie systemu zewnętrznej zdalnej obsługi Pacjentów – e-Pacjent.

System e-pacjent stworzony został z myślą o zwiększeniu dostępu do usług oferowanych przez Szpital Specjalistyczny w Dąbrowie Górniczej. Przy jego pomocy pacjenci zyskują możliwość wyboru poradni, lekarza, dogodnego terminu wizyty w Poradniach Specjalistycznych, a także możliwość sprawdzenia, rezerwowania oraz odwoływania wizyt.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013 znajdują się na stronie: www.rpo.slaskie.pl

Kontakt

tel.: 32 621 20 00        e-mail:  szpital@zco-dg.pl

więcej >

E-pacjent

system umawiania wizyt online

zarejestruj się online >

Nauka

Staże kierunkowe dla lekarzy, badania ankietowe, badania kliniczne, praktyki

więcej >