Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

03/06/2024

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 r.

W Kodeksie Wyborczym przewidziana została możliwość głosowania przez osoby w szczególnych sytuacjach, w tym w szpitalu. W Zagłębiowskim Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej utworzono, jak podczas każdych wyborów, Okręg Wyborczy nr 66.

Głosowanie odbędzie się 9 czerwca 2024 r. między godziną 9:00 a 21:00.

Osoby, które najpóźniej 3 dni przed wyborami trafią do Szpitala i będą musiały zostać w nim 9 czerwca, zostaną wypisane ze swojej komisji i przypisane do okręgowej komisji wyborczej utworzonej w Szpitalu.

Jeśli przyjęcie do Szpitala nastąpi w piątek, 7 czerwca, to też bez problemów będzie można zagłosować w wyborach.

Osoby, które trafią do Szpitala w dzień wyborów nie będą miały możliwości zagłosowania, ponieważ w takim wypadku komisja nie będzie miała możliwości sprawdzić, czy taka osoba nie oddała już swojego głosu w innej komisji.

Pacjenci, którzy w związku z pobytem w Szpitalu zostali skreśleni ze spisu wyborców w swoich okręgach, będą mogli wziąć udział w wyborach we właściwej dla miejsca zamieszkania Obwodowej Komisji Wyborczej, jeżeli udokumentują opuszczenie placówki przed dniem wyborów, przedstawiając Komisji wypis ze szpitala.

Aby wziąć udział w Wyborach do Europarlamentu należy posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem, na podstawie którego członkowie komisji wyborczej będą mogli potwierdzić tożsamość danej osoby. Może to być np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, aktywna aplikacja mObywatel, czy też legitymacja studencka.

Kontakt

tel.: 32 621 20 00        e-mail:  szpital@zco-dg.pl

więcej >

E-pacjent

system umawiania wizyt online

zarejestruj się online >

Nauka

Staże kierunkowe dla lekarzy, badania ankietowe, badania kliniczne, praktyki

więcej >