Akredytacja dla Szpitala

02/10/2023

Miło jest nam Państwa poinformować, iż nasz Szpital pomyślnie przeszedł procedurę zewnętrznej oceny jakości i bezpieczeństwa udzielanych świadczeń, co potwierdza przyznany przez Ministra Zdrowia Certyfikat Akredytacyjny.

Akredytacja szpitali obecna jest w naszym kraju od dawna i bazuje na sprawdzonych schematach funkcjonujących m.in. w Europie Zachodniej czy Ameryce Północnej. Opiera się na tzw. standardach, obejmujących każdy aspekt funkcjonowania podmiotów leczniczych od opieki nad pacjentem poprzez prowadzone zabiegi, farmakoterapię po zabezpieczenie techniczne i szereg innych aspektów.

Proces oceny jest rygorystyczny i realizowany przez zewnętrznych specjalistów, kierowanych do poddających się dobrowolnej ocenie placówek przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia – Agencję podległą Ministerstwu Zdrowia. Wystarczy dodać, że aby otrzymać rekomendację Centrum do przyznania Certyfikatu, wymagany jest poziom spełnienia standardów na poziomie minimum 75%, a szpitali akredytowanych na chwilę obecną jest łącznie 188.

Tym bardziej czujemy się dumni, że możemy dołączyć do tego zaszczytnego grona, a tym samym stale doskonalić właśnie dla Państwa – naszych Pacjentów.

Kontakt

tel.: 32 621 20 00        e-mail:  szpital@zco-dg.pl

więcej >

E-pacjent

system umawiania wizyt online

zarejestruj się online >

Nauka

Staże kierunkowe dla lekarzy, badania ankietowe, badania kliniczne, praktyki

więcej >