AKTUALNA INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI SZPITALA – COVID19

27/11/2020

Dyrekcja Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej informuje, że w związku ze stale pogarszającą się sytuacją epidemiczną związaną z rozprzestrzenianiem się patogenu SARS-CoV-2 wśród pacjentów i personelu medycznego oraz na podstawie zaleceń Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia zmuszona była podjąć decyzję o wstrzymaniu działalności planowej od dnia 20.10.2020 r. 

Informujemy, że:

  1. Wszystkie oddziały szpitala przechodzą w tryb ostrodyżurowy (przyjęcia w trybie nagłym).
  2. Zakład Rehabilitacji do odwołania wstrzymuje wykonywanie zabiegów. Poradnia rehabilitacyjna będzie udzielać świadczeń na zasadach teleporad.
  3. Operacje onkologiczne i diagnostyka nowotworów, chemioterapia, onkologiczne programy lekowe oraz radioterapia będą odbywać się planowo z zachowaniem reżimu sanitarnego.
  4. Poradnie specjalistyczne będą udzielały świadczeń w systemie teleporad.
  5. Pracownia endoskopii, Pracownia tomografii komputerowej, Pracownia rezonansu magnetycznego oraz Zakład Medycyny Nuklearnej będą wykonywać badania wyłącznie w przypadkach onkologicznych.

 Wobec powyższego zwracamy się do Państwa o zrozumienie tej wyjątkowej sytuacji, która ma obecnie miejsce. Jednocześnie informujemy, że oddziały szpitalne, pracownie i poradnie specjalistyczne systematycznie będą się z Państwem kontaktować w sprawie ustalonych wcześniej terminów zabiegów i porad.

Ponadto, informujemy o całkowitym tymczasowym wstrzymaniu przyjęć pacjentów do Oddziału:

  1. Diabetologii,
  2. Chirurgii Ogólnej.

Tymczasowe wstrzymanie przyjęć pacjentów obowiązuje do czasu zakończenia postępowania epidemicznego. W każdym z przypadków wykrycia zakażenia koronawirusem w Szpitalu podejmowane są odpowiednie procedury dezynfekcyjne według obowiązujących procedur, a przebywający na Oddziale pacjenci mają zapewnioną opiekę personelu medycznego.

Szpitalny Oddział Ratunkowy: Oddział otwarty udziela świadczeń medycznych.

 

 

O szpitalu

W placówce funkcjonuje 19 oddziałów specjalistycznych, a także 24 poradnie.

więcej >

E-pacjent

system umawiania wizyt online

zarejestruj się online >