Wysłannicy Świętego Mikołaja odwiedzili 6 grudnia pacjentów Oddziału Pediatryczno-Alergologicznego.
Wysłannicy Świętego Mikołaja odwiedzili 6 grudnia pacjentów Oddziału Pediatryczno-Alergologicznego.
W miniony weekend odbyła się druga edycja Śląsko-Zagłębiowskich Dni Diabetologicznych organizowanych przez Oddział Diabetologii Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w partnerstwie z Pałacem Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Wydarzenie było okazją do prezentacji najnowszych osiągnięć naukowych w dziedzinie diabetologii.
Szanowni Pacjenci,
informujemy, iż od 1 listopada 2017r. w strukturach Szpitala funkcjonuje Oddział Położniczo-Ginekologiczny oraz Oddział Noworodkowy.
Prawidłowe odżywianie w chorobie nowotworowej, wpływ nowotworu na odżywienie organizmu oraz zasady komponowania prawidłowej diety w trakcie leczenia to tylko niektóre tematy, jakie zostaną poruszone podczas warsztatów w Zagłębiowskim Centrum Onkologii. Inicjatywa skierowana do pacjentów i ich opiekunów odbędzie się już 6 października.
Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Zakład Opieki Zdrowotnej Uśmiechniętego Pacjenta 2016”, nad którym honorowy patronat objął Rzecznik Praw Pacjenta. Dąbrowska placówka zasłużyła na uznanie rady konkursowej dzięki działaniom prowadzonym na rzecz osób starszych.