Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet – stanowi około 23% zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Rak piersi występuje częściej po menopauzie, a ryzyko zachorowania znacząco wzrasta po 50 roku życia. Najlepszym sposobem wykrycia zmian w obrębie piersi jest mammografia i samokontrola. Każda kobieta powinna poddać się mammografii co 2 lata, jeżeli lekarz nie zaleci częstszych badań. Wcześnie wykryty rak piersi jest niemal w 100% uleczalny. 

Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej zaprasza na badania diagnostyczne nowoczesnym mammografem cyfrowym. Badania są realizowane na rzecz pacjentek, które posiadają skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego lub w ramach programu profilaktyki raka piersi Narodowego Funduszu Zdrowia (bezpłatnie, bez skierowania).

W celu ustalenia terminu badania i rejestracji lub w celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy kontaktować się z sekretariatem Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala (I piętro) - osobiście lub telefonicznie pod numerem 32 621 20 80 w godz. 7.30-17.00.

Bezpłatne badania w ramach programu profilaktyki raka piersi NFZ są wykonywane przez nasz Szpital dla wszystkich zainteresowanych kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie 2 lata nie miały wykonywanego badania mammograficznego. Aby wziąć udział w programie profilaktycznym nie jest wymagane skierowanie od lekarza. Badanie obejmuje wykonanie 4 zdjęć wraz z opisem. Jeżeli wynik jest nieprawidłowy, pacjentka otrzymuje skierowanie na dalszą, pogłębioną diagnostykę (mammografia uzupełniająca, USG piersi, biopsja).

Badania kliniczne wykazały, że w grupie kobiet w wieku 50–69 lat, które wykonywały badania mammograficzne co rok lub co 2 lata, zmniejszyła się umieralności o 25 – 30%! A więc warto badać się systematycznie i nie dopuścić do rozwoju choroby.

Zakup mammografu cyfrowego był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

O szpitalu

Najważniejsze telefony !

Kontakt

tel.: 032 262 32 75 / 76 / 77
fax: 032 262 59 23
       e-mail: szpital@zco-dg.pl

zobacz całą strukturę >

E-pacjent

system umawiania wizyt online

zarejestruj się online >