Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet – stanowi około 20% zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Rak piersi występuje częściej po menopauzie, a ryzyko zachorowania znacząco wzrasta po 50 roku życia. Najlepszym sposobem wykrycia zmian w obrębie piersi jest mammografia i samokontrola. Każda kobieta powinna poddać się mammografii co 2 lata, jeżeli lekarz nie zaleci częstszych badań. Wcześnie wykryty rak piersi jest niemal w 100% uleczalny. 

Zapraszamy wszystkie kobiety niezależnie od wieku, na naukę samokontroli piersi na profesjonalnym fantomie.

Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej zaprasza na badania diagnostyczne nowoczesnym mammografem cyfrowym. Badania są realizowane na rzecz pacjentek, które posiadają skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego lub w ramach programu profilaktyki raka piersi Narodowego Funduszu Zdrowia (bezpłatnie, bez skierowania).

W celu ustalenia terminu badania i rejestracji lub w celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy kontaktować się z sekretariatem Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala (I piętro) - osobiście lub telefonicznie pod numerem 32 262 32 75-77 - bezpośredni numer : 32 621 20 80 w godz. 7.30-15.00.

Bezpłatne badania w ramach programu profilaktyki raka piersi NFZ są wykonywane przez nasz Szpital dla wszystkich zainteresowanych kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie 2 lata nie miały wykonywanego badania mammograficznego oraz kobiet, które w roku 2011 otrzymały pisemne wskazanie do wykonania badania po upływie 12 miesięcy. Aby wziąć udział w programie profilaktycznym nie jest wymagane skierowanie od lekarza. Badanie obejmuje wykonanie 4 zdjęć wraz z opisem. Jeżeli wynik jest nieprawidłowy, pacjentka otrzymuje skierowanie na dalszą, pogłębioną diagnostykę (mammografia uzupełniająca, USG piesi, biopsja).

Projekt współfinansowany przez unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

O szpitalu

W placówce funkcjonuje 19 oddziałów specjalistycznych, a także 24 poradnie.

więcej >

E-pacjent

system umawiania wizyt online

zarejestruj się online >