Szanowni Państwo!

Zapraszamy Państwa do udziału w II Śląsko-Zagłębiowskich Dniach Diabetologicznych, które odbędą się w dniach 17-18 listopada br. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Śląsko-Zagłębiowskie Dni Diabetologiczne to cykliczne, otwarte i bezpłatne wydarzenie o charakterze edukacyjnym, adresowane zarówno do wszystkich mieszkańców regionu, jak i do lekarzy rodzinnych, diabetologów, chirurgów oraz innych specjalistów zainteresowanych tematem cukrzycy. Dwudniowa konferencja poświęcona będzie zagadnieniom profilaktyki tej choroby oraz najnowocześniejszym metodom jej leczenia.

W strukturach Szpitala funkcjonuje jeden z nielicznych w regionie, nowoczesny Oddział Diabetologii, który od lat zwraca uwagę na ten ważny dla społeczeństwa problem. Kładziemy nacisk nie tylko na kompleksową diagnostykę i leczenie cukrzycy, ale także na edukację Pacjentów w temacie walki z chorobą nazywaną „cichym zabójcą”. Co 5 sekund obserwuje się na świecie nowe zachorowanie na cukrzycę. To dlatego tak ważna jest profilaktyka i poszerzanie wiedzy Pacjentów w tym zakresie. Ubiegłoroczną edycję Śląsko-Zagłębiowskich Dni Diabetologicznych zaszczyciło obecnością ponad dwustu uczestników, co tylko potwierdza, jak ważna i słuszna jest to inicjatywa.

Wydarzenie przebiegać będzie pod hasłem: „Kompleksowe, nowoczesne leczenie cukrzycy”.

W programie pierwszego dnia konferencji – skierowanego do mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolic – znajdą się prelekcje na temat diety, profilaktyki, unikania powikłań cukrzycy, propagowania zdrowego stylu życia jako metody zapobiegania progresji choroby.

Dzień drugi dedykowany będzie wszystkim lekarzom zainteresowanym tematem cukrzycy. Wykłady poświęcone będą nowym lekom w cukrzycy, nowoczesnym metodom monitorowania pacjenta chorego na cukrzycę – telemedycyna w diabetologii, wysiłkowi fizycznemu pacjentów z cukrzycą, jak bezpiecznie leczyć pacjenta z cukrzycą obciążonego chorobami nerek, stopa cukrzycowa – standardy postępowania, insulinooporność jako (nie)istotny problem kliniczny  oraz inne aspekty pacjentów z cukrzycą.

Wartościowy i bogaty merytorycznie program wydarzenia zapewni Komitet Organizacyjny, a udział w konferencji potwierdzili specjaliści będący światowymi autorytetami w dziedzinie diabetologii, m.in.: Konsultant Krajowy w dziedzinie diabetologii - prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek oraz Konsultant Wojewódzki w dziedzinie diabetologii - prof. dr n. med. Przemysława Jarosz-Chobot, a także inni specjaliści diabetologii.

Ufamy, iż to ważne wydarzenie, łączące w sposób kompleksowy odpowiedzi na potrzeby zarówno diabetyków i ich rodzin, jak i lekarzy, spotka się z Państwa zainteresowaniem.

O szpitalu

W placówce funkcjonuje 19 oddziałów specjalistycznych, a także 24 poradnie.

więcej >

E-pacjent

system umawiania wizyt online

zarejestruj się online >