ZMIENIAMY SIĘ DLA WAS - MODERNIZACJA BLOKU PORODOWEGO

29/01/2021

W dniu wczorajszym w Szpitalu miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanego Bloku Porodowego Oddziału Położniczo Ginekologicznego oraz Szkoły Rodzenia. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną otwarcie odbyło się z ograniczoną liczbą gości, zabezpieczeniem zalecanej odległości oraz środków ochrony osobistej.

Lekarz kierujący Oddziałem Położniczo-Ginekologicznym dr n. med. Jacek Schab na inauguracji zaprezentował założenia związane z nowym funkcjonowaniem opieki okołoporodowej w naszym Szpitalu. Blok Porodowy został gruntownie zmodernizowany, aby warunki porodu, i tak ważnej dla każdej kobiety chwili, którą jest pojawienie się na świecie maluszka, odbywały się w przyjaznym otoczeniu. Dotychczasowy zespół został wsparty przez nowy, wykwalifikowany personel położnych i lekarzy, który nastawiony jest na nawiązanie relacji z ciężarną i jej bliskimi oraz na współuczestniczenie w porodzie jako wydarzeniu dającym nowe życie. Ich doświadczenie jest filarem do stworzenia w Oddziale nowego podejścia do rodzącej i nowonarodzonego dziecka.

W Szpitalu zostanie także reaktywowana po 17 latach Szkoła Rodzenia, która ma przygotować rodziców do pełnienia najważniejszej roli w życiu – bycia mamą i tatą.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Marcin Bazylak, Zastępca Prezydenta Bożena Borowiec, Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Pasternak, Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Krystyna Stępień, oraz Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, inicjatorka projektu „Pokonaj Raka” Katarzyna Stachowicz.

Wraz z mającymi miejsce zmianami pragniemy poinformować również o otwarciu specjalnego profilu facebookowego dedykowanego właśnie Oddziałowi Położniczo-Ginekologicznemu naszego Szpitala, na którym umieszczane będą niezbędne informacje nie tylko dla przyszłych mam, ale również dla pacjentek ginekologicznych. Poprzez profil będzie można być w stałym kontakcie z personelem naszego Oddziału, który odpowie na nurtujące Państwa pytania.

Mówią o nas

Dnia 02.02.2021 r. uzupełnieniem dla otwarcia zmodernizowanego Bloku Porodowego był felietonowy wywiad przeprowadzony przez Radio Eska z lekarzami kierującymi Oddziałami Położniczo-Ginekologicznym oraz Noworodkowym oraz pielęgniarką oddziałową tych oddziałów.

Całości można posłuchać -->  tutaj