Jabłka i książki dla dorosłych pacjentów onkologicznych, przekąski dla dzieci z Oddziału Pediatryczno-Alergologicznego

06/12/2019

Jabłka i książki dla dorosłych pacjentów onkologicznych, przekąski dla dzieci z Oddziału Pediatryczno-Alergologicznego – to upominki, które w piątek 6 grudnia Mikołaj wręczy pacjentom Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpital im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej.

Zbiórkę słodyczy dla najmłodszych podopiecznych dąbrowskiego szpitala zainicjowali studenci. Włączyły się w nią także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Kornela Makuszyńskiego w Dąbrowie Górniczej. 
– Chcemy by 6 grudnia każde dziecko w szpitalu dostało słodką paczkę od przybysza z zimnej i mroźnej Laponii. Podarujmy im słodką radość – apelował w mediach społecznościowych Patryk Prychodki, jeden ze współorganizatorów akcji.
Nim zebrane przysmaki trafią do dzieci, zostaną dopasowane do diety, która je obowiązuje.

Z inicjatywą obdarowania dorosłych pacjentów onkologicznych ZCO w Dąbrowie Górniczej wyszedł personel szpitala. Dzięki zaangażowaniu koordynatorek onkologicznych programu SOS Rak szpital otrzymał jabłka oraz książki, które w piątek 6 grudnia przekaże pacjentom. – Podstawą każdej terapii jest optymizm pacjenta i jego wiara w możliwość wyleczenia. Wiemy, że do naszej placówki bardzo często trafiają pacjenci, którym niełatwo o uśmiech, więc tym bardziej zależy nam na wywołaniu choć chwili radości – mówi Anna Koczotowska, jedna z inicjatorek akcji.

SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej... – to książka dwuwymiarowa. Jej pierwszą warstwę tworzą historie osób walczących z nowotworem. Kolejną stanowią rozmowy z ekspertami, którzy towarzyszą pacjentom w ich zmaganiach z chorobą. Zdjęcia bohaterów książki wykonała Lidia Popiel. Książka „SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej…” to opowiadanie o prawdziwej sile, która ma różne oblicza, czerpana jest z wielu źródeł i bywa wielorako odbierana. Każdemu z bohaterów zadano to samo pytanie „Skąd czerpać siłę do walki z chorobą?”. Ta publikacja to nic innego jak niezwykle szczera odpowiedź pacjentów, opiekunów i specjalistów – lekarzy, pielęgniarek, dietetyka, psychoonkologa i fizjoterapeuty.
(Opis ze strony wydawcy: https://nutriciamedyczna.pl/biuro-prasowe/sila-zycia-podaj-dalej-premiera-ksiazki-ktora-jest-jak-lekarstwo).

 

Rozdawanie jabłek i książek dorosłym pacjentom onkologicznym – piątek, 6 grudnia, godz. 9.00,
Rozdawanie przekąsek pacjentom Oddziału Pediatryczno-Alergologicznego – piątek 6 grudnia, godz. 10.30

O szpitalu

W placówce funkcjonuje 19 oddziałów specjalistycznych, a także 24 poradnie.

więcej >

E-pacjent

system umawiania wizyt online

zarejestruj się online >