Oświadczenie Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej

09/05/2019

Z głębokim współczuciem przeczytaliśmy wpis wnuczki jednej z naszych Pacjentek zamieszczony na portalu społecznościowym. To właśnie z tego źródła dowiedzieliśmy się o śmierci tej Pacjentki w innym szpitalu.

Babcia autorki została przyjęta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w piątek 3 maja o godzinie 20:02. Po serii badań i obserwacji Pacjentki lekarz dyżurny zdecydował, że potrzebne jest specjalistyczne leczenie i konsultacja specjalistyczna w szpitalu o wyższym stopniu referencyjności. O godzinie 23:45 tego samego dnia Pacjentka została przetransportowana karetką do takiego właśnie szpitala. Niestety, jak się dowiadujemy z Internetu, dwa dni później właśnie w tym szpitalu zmarła.

Rozumiemy cierpienie rodziny Zmarłej. Analizujemy dokumentację medyczną, sprawdzamy czy poprawnie zastosowano wszystkie procedury. Publikujemy to oświadczenie wyłącznie ze względu na pytania, które otrzymujemy w tej sprawie.

Dyrekcja Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej.

http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2019-05-09/szpital-nie-przyjal-pacjentki-rodzina-oskarza-szpital-o-zaniedbanie-wideo/

O szpitalu

W placówce funkcjonuje 19 oddziałów specjalistycznych, a także 24 poradnie.

więcej >

E-pacjent

system umawiania wizyt online

zarejestruj się online >