ZCO - 13-sty szpital w Polsce z nowoczesną terapią redukującą utratę włosów

09/07/2018

ZCO jednym z 13-stu szpitali w Polsce z nowoczesną terapią redukującą utratę włosów w trakcie chemioterapii.

Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej jako jedno z kilku ośrodków w Polsce zakupiło nowoczesny system chłodzenia skóry głowy dla pacjentów będących w trakcie chemioterapii.

System pozwala zminimalizować utratę włosów, czyli najbardziej charakterystyczny efekt uboczny chemioterapii, nie wpływając w żaden sposób na jakość podstawowego leczenia. Terapia ogranicza uszkodzenie cebulek włosowych przez cytostatyki, co pozwala na zmniejszenie wypadania włosów o ok. 50-90%. System jest w stanie chłodzić skórę głowy u dwóch pacjentów jednocześnie a długość terapii uzależniona jest od rodzaju podawanych chemioterapeutyków. Można go stosować podczas leczenia niemal wszystkich typów nowotworów.

Leczenie przy pomocy czepków chłodzących skóry głowy jest bezbolesne i komfortowe, a co najważniejsze poprawia jakość życia pacjentów oraz pomaga w walce z chorobą.

 

 

Skuteczność, jak i bezpieczeństwo urządzenia potwierdzają medyczne certyfikaty CE i FDA oraz najwięksi specjaliści, którzy w  roku 2017 przegłosowali rekomendację dla stosowania systemów chłodzenia skóry głowy na największej konferencji na świecie dotyczącej raka piersi st.Gallen2017 w Wiedniu. Za rekomendowaniem system chłodzenia skóry głowy zagłosowało 83% specjalistów (zdjęcie poniżej) co pokazuje skuteczność i bezpieczeństwo systemu.

O szpitalu

W placówce funkcjonuje 19 oddziałów specjalistycznych, a także 24 poradnie.

więcej >

E-pacjent

system umawiania wizyt online

zarejestruj się online >